Jdi na obsah Jdi na menu
 


Káča

15. 11. 2007

Obrazekča ( Kajda, Kačka, Kačenka, Catharina…)

 

Pohlaví: fena

Datum narození: 29.10.2000

Barva: hnědočernobílá

Výška: 59 cm

Váha: 25 kg

Výstavní úspěchy: 1. místo - Vořiškiáda 2004

Zkoušky: LA2

Povaha: miluje lidi i děti, temperamentní, aktivní, hravá, milá

Vášeň: aportky kdekoliv, kdykoliv, s čímkoliv, s kýmkoliv

Rodokmen: matka - dlouhosrstá kolie bez PP Linda
 otec - německý ovčák bez PP Cid


Kačka je můj již druhý pes. První byla fenečka drsnosrstého foxteriéra Polly z Háje Hrabství, která se mnou a mojí mamčou prožila krásných 12 let svého života, plného dobrodružství a radosti, ale také lumpáren. Pokud znáte Robina od Zdeny Frýbové, tak Pollynka byla mnohem silnější odvar. Mnohému mě naučila, ikdyž její výchovu jsem dost dobře nezvládla, možná i právě proto jsem zatoužila mít hafana, který by byl poslušný a dalo se s ním dobře pracovat.

Ještě když bylo Polly 10 let, přivezla jsem domů, i přes protesty mojí mamky, malou kuličku - Káču. Nemohla jsem totiž odolat. Znala jsem z letních pobytů na chalupě její matku, dlouhosrstou kolii Lindu, která byla moje kámoška a kterou jsem měla moc ráda pro její bystrou a rozvážnou povahu, byla to taková "paní psice". Jednou však neplánovaně zabřezla ...

A tak mám Káču. Pravda, má sice kus zděděné povahy a krásy po mamince, ale taky hyperaktivitu po tatínkovi. Tím byl německý ovčák Cid, který patřil sousedům ze stejné vesnice. Každopádně to vyšlo skvěle, Kajda je můj poklad. Je nekonfliktní, má přirozenou autoritu, je hravá, veselá, chápavá, rychle a ráda se učí novým věcem, je neúnavný aportér a skvělý společník.

Zvládly jsme samy základy poslušnosti a asi v roce a půl jsme začali trénovat agility. Dohopkaly jsme spolu až do kategorie A2, ale protože nejsem kariérový typ, zahopkáme si teď jen tak pro radost, rekreačně. Mimo jiné moc rádi chodíme po horách a na různé výlety, kde Kačka může volně lítat a nosit šišky a klacíky. Také vodu má moc ráda, skáče šipky s rozběhem, radost pohledět.

Jelikož je Kačka kříženec, nechala jsem jí v pěti letech vykastrovat, ať má holka pokoj. Právě jí táhne na sedmý rok a tak pro zpestření života a zvýšení vitality jsme jí s přítelem Jirkou pořídili kámošku, fenku krátkosrsté kolie Aireen. Více už na stránce o Aireen.